Saláfisté z hnutí Boko Haram míří mezi uprchlíky do Evropy

Saláfisté z hnutí Boko Haram míří mezi uprchlíky do Evropy
13 / 09 / 2016, 15:45

Hlad, ozbrojené konflikty, ekonomická krize a nedostatek zdravotní péče bude mít v nejbližší době za následek další imigraci z Nigérie a ze států střední Afriky.

Deník Daily Mail letos 11. srpna zveřejnil článek s názvem „Povstalci z Boko Haram začali utíkat do Evropy a Sýrie“. V textu je uvedeno, že sebevražední atentátníci Boko Haram a ozbrojenci byli viděni, jak míří do Evropy a brzy budou u Středozemního moře, zatímco jiní jsou na cestách k boji za islámský stát v Sýrii.

Zprávu poskytl Yodi Alakij, britský zdravotnický expert, který se vrátil z Nigérie (stát Borno) a popisuje nedostatek potravin na severovýchodě Nigérie jako "mezinárodní krizi". Zdroj spolupracující s Nigerias National Intelligence Agency uvedl, že "Někteří z těchto lidí jsou vyškolení sebevražední atentátníci a bojovníci, včetně dětí ve věku 10 let. Mohli by se brzy objevit v hlavních městech Evropy."

OSN požaduje po Nigérii, aby tento stav vyhlásila jako humanitární katastrofu, aby jí mohla být poskytnuta pomoc. Nyní v této oblasti denně každou hodinu umírá hlady jedno dítě. Zdroj: punchng.com

Boko Haram ("Západní učení je rouhání") je salafistická islamistická povstalecká skupina, operující na území NigérieČaduNigeru aKamerunu. Jejím cílem je z Nigérie vytvořit muslimský stát, založený na striktním výkladu práva šaría. Zdroj: Wikipedia

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace