Salah Abdeslam byl převezen do Francie a je připraven mluvit

Salah Abdeslam byl převezen do Francie a je připraven mluvit
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Salah Abdeslam
27 / 04 / 2016, 16:30

Podezřelý terorista Salah Abdeslam je podle svého právníka připraven spolupracovat s policií a promluvit o atentátech.

Podezřelý atentátník Salah Abdeslam je podle svého právníka připraven otevřeně vypovídat a úzce spolupracovat s policejními orgány. Nebyl prý lídrem útočníků, ale spíš jejich následovníkem. Sven Mary, který Abdeslama zastupuje, to řekl potom, co byl jeho klient převezen z Bruselu do Paříže.

Mary prozradil médiím, že Abdeslam chce například vysvětlit vlastní cestu k radikalizaci a svou roli v teroristických útocích. Nechce však podle druhého právníka Franka Bertona, který jej ve Francii zastupuje, převzít odpovědnost za ostatní atentátníky. Dodal, že Abdeslam má být souzen za to, co skutečně spáchal a ne za činy, které neprovedl kvůli tomu, že je jediným přeživším ze všech atentáníků z Bruselu.

Abdeslam už dopoledne absolvoval první předběžný soudní výslech. Vyšetřovací orgány se nyní rozhodují, z čeho jej vlastně obviní. A jaká vlastně byla skutečná role Salaha Abdeslama v pařížských, respektive bruselských útocích. Ta je stále zahalená tajemstvím, a proto francouzská justice spoléhá na sérií výslechů, které by měly Abdeslamovu činnost během atentátů poodkrýt. Počítá se také s tím, že vyšetřování bude podle francouzské prokuratury trvat ,,velmi dlouho".

Abdeslam se nicméně bude podle francouzských vyšetřovatelů zřejmě stavět do role ,,oběti" a ne útočníka. Bude poukazovat na to, že se chtěl odpálit blízko fotbalového stadionu, nakonec si to ale rozmyslel. Jeho nevybuchlý pás se později našel blízko stadionu.

Posledního z atentátníků zatkly 18. 3. při razii belgické zvláštní jednotky. Při akci byl zabit jeden člověk a dva zraněni. Jedním z nich byl právě i Abdeslam.

 

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace