Salma Hayeková: „Weinstein mě donutil se svléknout kvůli roli a chtěl se se mnou osprchovat.“

Salma Hayeková: „Weinstein mě donutil se svléknout kvůli roli a chtěl se se mnou osprchovat.“
28 / 07 / 2018, 18:00

Herečka Salma Hayek se svěřila s podrobnostmi zákulisní historky, která stála za natáčením filmu Frida. Producent Harvey Weinstein jí prý hrozil, že pokud do filmu nenatočí nahou scénu, končí s produkcí.

„Bylo to příšerné. Musela před natáčením scény, kde jsem byla nahá, jsem si musela vzít prášky na uklidnění. Ne kvůli štábu, ale kvůli tomu, že se díval Weinstein. Šlo mu jen o to, aby ukojil své sexuální fantazie,“ svěřila se herečka, která je dodnes z šoku z natáčení scény filmu Frida, které se odehrálo před 16 lety.

Během práce na úpravách scénáře prý Weinstein nabídl Hayekové, že by se s ním mohla vysprchovat. Hayeková později svá obvinění doplnila tvrzením, že ji producent přemlouval k orálnímu sexu a hrozil, že pokud mu nebude po vůli, tak ji zabije.

Psali jsme: Kampaň #metoo začala být honem na čarodějnice!

Producent Harvey Weinstein prostřednictvím své mluvčí vzkázal, že si herečka všechno vymyslela a důrazně popřel, že by ji nějak vyhrožoval. Obvinění se sexuálního obtěžování proti němu podalo od podzimu 2017 již 80 žen. Většinu z nich, jak tvrdí Weinstein, nikdy v životě neviděl.

Producent prý také urazil její profesionální čest, když o ní řekl, že jediné, co může nabídnout, je sex appeal. „To je nehorázné, my ženy – herečky z naší komunity toho přece můžeme nabídnout mnohem víc,“ žalovala Hayeková, která bývala považovaná za nejvíc sexy herečku Hollywoodu.

Film Frida každopádně po Weinsteinových zásazích sklidil obrovský úspěch u diváků, vydal stovky milionů dolarů a získal dva Oskary.

Nahá scéna z filmu Frida

Harvwy Weinstein patří mezi nejúspěšnější filmové producenty všech dob, stojí za filmy jako Pulp Fiction, Zamilovaný Shakespeare, Gangy v New Yorku a desítek dalších.

Po obviněních, z nichž se zatím ani jediné neprokázalo, se mu zhroutila rodina a byl „oškubán“ o miliony dolarů.

Psali jsme: Herec Morgan Freeman čelí drsnému obvinění asistentky za to, že se dotkl její sukně. Hrozí odškodné ve výši milionů dolarů

Dne 14. února 2009 se provdala za francouzského miliardáře François-Henri Pinaulta, se kterým vychovává dceru. V roce 2011 se ukázalo, že má manžel Hayekové nemanželské dítě s modelkou Lindou Evangelistou. Herečka je horlivá feministka a aktivistka, léta se angažuje proti násilí, páchaném na ženách.

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace