Samořiditelná zdravotní klinika přijede až za pacientem. Ten obdrží diagnózu přes mobilní aplikaci

Samořiditelná zdravotní klinika přijede až za pacientem. Ten obdrží diagnózu přes mobilní aplikaci
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: mobilní klinika
15 / 07 / 2017, 16:15

Koncept AIM (Artificial Intelligence Medicine) je projektem mobilních zdravotnických klinik.

Americké studio Artefakt pracuje na konceptu samořiditelných klinik AIM, které by sloužily jako mobilní zdravotnická zařízení, jež by určovaly diagnózu pacientů před jejich mobilní aplikace.

Umělá inteligence by zde hrála zásadní roli, protože by v podstatě nepřetržitě sledovala pacientovo zdraví právě přes příslušnou mobilní aplikaci. To by zahrnovalo kombinaci automatického monitoringu a aktivního testování, které lze realizovat i z domova.

Systém AIM by také registroval změny v ,,uživatelově" hlasu a zpracovanými daty by měřil míru duševní pohody konkrétního pacienta. Po nějakém čase bude systém schopný vybudovat databanku informací o pacientovi a připojit ho na samořiditelnou kliniku, která sama přijede za nemocným.

V mobilní klinice bude mít pacient možnost provést řadu dalších podrobnějších testů, které budou projektovány ve formě průvodce na displayi. Tato ,,virtuální"" realita pomůže pacientovi ukázat na jednotlivé partie svého těla, kde se nachází zdravotní problém, a na projekcích lidského těla detailně popsat specifické symptomy bolesti. Pro případy, kdy bude zapotřebí využít lékařského specialistu, může pacient v klinice využít videhovor přes mobilní aplikaci.

,,Autonomní" mobilní kliniky tak mají v budoucnu pomoci se vyhnout frontám u lékaře a poskytnout pacientovi zdravotní péči ušitou ,,na míru". Ten obdrží podrobnou diagnózu zdravotního problému a další informace s ním spojené jendoduše přes mobilní aplikaci.

 

Zdroj: dezeen.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.