Samsung varuje: "Telefony Galaxy Note 7 vypněte a nepoužívejte"

Samsung varuje: &quote;Telefony Galaxy Note 7 vypněte a nepoužívejte&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), iphonedigital
11 / 10 / 2016, 06:00

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se rozhodla zastavit prodej všech chytrých telefonů Galaxy Note 7.

Soul (ČTK) - Oznámila to dnes firma. Reagovala tak na zprávy, že problémy se vznícením baterií se objevují také u opravené verze těchto přístrojů. Samsung dnes rovněž vyzval majitele všech telefonů Galaxy Note 7, aby své přístroje vypnuli a přestali používat.

Společnost Samsung se rozhodla zastavit také výměnu dříve prodaných telefonů Galaxy Note 7 za opravenou verzi. "Spolupracujeme s příslušnými úřady na prošetření nově hlášených případů zahrnujících Galaxy Note 7," uvedla firma.

Samsung počátkem září oznámil, že kvůli přehřívání baterií a nebezpečí vznícení stahuje 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7 z deseti trhů, včetně jihokorejského a amerického. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci či výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. Nyní se však objevily informace o vznícení už vyměněných přístrojů.

Jihokorejská média a zdroje agentury Reuters již v pondělí uvedly, že Samsung se v dohodě s čínskými a americkými úřady rozhodl pozastavit produkci telefonů Galaxy Note 7. Američtí mobilní operátoři AT&T a T-Mobile US již v neděli večer oznámili, že přestávají prodávat přístroje Note 7 a vyměňovat zákazníkům jejich starší verze za nové.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), iphonedigital

Tagy článku