Samurajské meče, nože, sekery. I tyto zbraně nosí žáci do britských škol

Samurajské meče, nože, sekery. I tyto zbraně nosí žáci do britských škol
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: zbraně
15 / 05 / 2017, 07:30

Britská policie zveřejnila statistiku, která je alarmující.

Tisíce zbraní bylo v letech 2016 - 2017 zabaveno dětem na britských základních školách. Není výjimkou, že zbraň si do školy přinese i pětiletý žák.

Mezi zbraněmi, jež si žáci nosí do vyučování, byly například nože, sekery, železné tyče, policejní obušky či dokonce samurajské meče. Daily Mail uvádí, že mezi zbraněmi tvoří vysoké procento držení právě nožů či samurajských mečů. Nechybí však ani podle učitelů pistole, vzduchovky či imitace dalších střelných zbraní.

Čtěte také: V Texasu chtějí snížit zločinnost, povolují viditelné nošení zbraní i ve školách.

Vyplývá to z údajů policie za školní roky 2016 - 2017, které cituje deník Daily Mail. Celkově bylo v daném období zajištěno 1 369 zbraní. To je o 18% více než v předcházejícím školním roce 2015 - 2016, kdy bylo policejními orgány nalezeno 1 158.

Čtěte také: Ozbrojení učitelé budou ve školách chránit děti před útočníky a teroristy

Z dalších údajů policie pak vyplývá, že věk u 47 dětí, které si přinesly do školy nějakou zbraň, se pohyboval pod 10 let. Alarmující zprávou podle policie je, že u 3 žáků, u nichž byla zbraň nalezena, je teprve 5 let. Jeden z malých pětiletých žáků byl zadržen s nožem, další pak do školy ,,propašoval" cihly či kameny. Podle deníku Daily Mail jeden z pěti incidentů, kdy si žák do školy přinese zbraň, tvoří nože.

Britská policie zveřejnila tyto údaje v souvislosti s rostoucím násilím na britských školách a problematikou dětských gangů v ulicích. Policie v některých městech provádí razie, aby zamezila incidentům, v nichž figuruje napadení žáků nožem. Policie volá po tom, aby se učinila taková opatření, která by zamezila nošení zbraní do škol.

 

související:

Na texaských univerzitách bylo povoleno nošení střelných zbraní. Obrana před útoky šílených střelců

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku