Sarkozy oficiálně oznámil kandidaturu na francouzského prezidenta. Chci vést Francii do dalších bojů, říká

Sarkozy oficiálně oznámil kandidaturu na francouzského prezidenta. Chci vést Francii do dalších bojů, říká
Autor: redakční databáze|Popisek: Nicolas Sarkozy
23 / 08 / 2016, 16:00

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy se chce vrátit na politické výsluní. Jak se očekávalo, oznámil oficiálně svou kandidaturu na prezidentskou funkci. Sarkozy bude kandidovat v listopadových primárkách ve své straně Republikáni.

Sarkozy své přání stát se znovu francouzským prezidentem vyjádřil na sociální síti a pak také ve své knize ,,Vše pro Francii", kde napsal, že ,,jsem se rozhodl stát kandidátem pro prezidentské volby v roce 2017". Francie vyžaduje, aby pro ni člověk udělal vše. Cítím sílu vést boj v těchto turbulentních momentech v naší historii.

Mezitím však oznámilo svou kandidaturu kromě Sarkozyho deset dalších kandidátů, z nichž se největší šance dávají bývalému premiérovi z devadesátých let Alainovi Juppému. Ten v průzkumech veřejného mínění Sarkozyho pravidelně poráží.

Zároveň Sarkozy již nyní spouští svou kampaň, přičemž jeho první zastávkou bude v jeho turné ve čtvrtek kanton Chateaurenard. Hlavními hesly Sarkozyho kampaně jsou posílení francouzské identity, obnovení ztracené konkurenceschopnosti a důsledné dodržování státní autority.

Sarkozy byl prezidentem do roku 2012, kde jej v prezidentské volbě porazil současný prezident Francoise Hollande. Sarkozy končil jako politik, kterému strmě klesla podpora veřejnosti.

Primárky strany Republikánů se uskuteční mezi 20. - 27. listopadem.

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace