Sarkozy oficiálně oznámil kandidaturu na francouzského prezidenta. Chci vést Francii do dalších bojů, říká

Sarkozy oficiálně oznámil kandidaturu na francouzského prezidenta. Chci vést Francii do dalších bojů, říká
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Nicolas Sarkozy
23 / 08 / 2016, 16:00

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy se chce vrátit na politické výsluní. Jak se očekávalo, oznámil oficiálně svou kandidaturu na prezidentskou funkci. Sarkozy bude kandidovat v listopadových primárkách ve své straně Republikáni.

Sarkozy své přání stát se znovu francouzským prezidentem vyjádřil na sociální síti a pak také ve své knize ,,Vše pro Francii", kde napsal, že ,,jsem se rozhodl stát kandidátem pro prezidentské volby v roce 2017". Francie vyžaduje, aby pro ni člověk udělal vše. Cítím sílu vést boj v těchto turbulentních momentech v naší historii.

Mezitím však oznámilo svou kandidaturu kromě Sarkozyho deset dalších kandidátů, z nichž se největší šance dávají bývalému premiérovi z devadesátých let Alainovi Juppému. Ten v průzkumech veřejného mínění Sarkozyho pravidelně poráží.

Zároveň Sarkozy již nyní spouští svou kampaň, přičemž jeho první zastávkou bude v jeho turné ve čtvrtek kanton Chateaurenard. Hlavními hesly Sarkozyho kampaně jsou posílení francouzské identity, obnovení ztracené konkurenceschopnosti a důsledné dodržování státní autority.

Sarkozy byl prezidentem do roku 2012, kde jej v prezidentské volbě porazil současný prezident Francoise Hollande. Sarkozy končil jako politik, kterému strmě klesla podpora veřejnosti.

Primárky strany Republikánů se uskuteční mezi 20. - 27. listopadem.

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku