Sárský ministr vnitra chystá zavést IQ testy pro migranty

Sárský ministr vnitra chystá zavést IQ testy pro migranty
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: migranti
18 / 04 / 2016, 15:00

Sársko zvažuje zavedení IQ testů pro běžence, aby zjistilo, k čemu mají vlohy a talent

Sársko možná zavede IQ testy pro migranty mířící do této spolkové země Německa. Novinku zvažuje v současné době ministr vnitra Klaus Bouillon. Zavedení testů inteligence prý může pomoci rozlišit, k jakému zaměstnání může jednotlivý uprchlík inklinovat. Podle ministra vnitra se tak urychlí i proces integrace migrantů do společnosti. Řekl to v rozhovoru pro noviny Rheinische post.

Nyní se má rozběhnout pilotní projekt. Ten je připravován společně se Spolkovým úřadem práce a dalšími personálními odborníky. Projektu se bude v počáteční fázi účastnit okolo 600-700 dobrovolníků, aby se zjistilo, jestli je návrh realizovatelný v praxi.

Právě chybějící údaje o vždělání migrantů považuje ministr vnitra  za klíčové. S tím souhlasí i přední expert na migrační otázky Wido Geis, který považuje projekt za zajímavý. Souhlasí s názorem, že pokud nebudou předloženy spolehlivé údaje o kvalifikaci jednotlivých běženců, nemůže potom vláda udělat přesné propočty toho, kdo by se ,,kam hodil".

V rozhovoru také padly otázky na přítomnost teroristů mezi uprchlíky. Bouiilon odpověděl, že situace je velmi riziková a je nutná i spolupráce přímo si muslimy.

 

Zdroj: Echo24.cz, rp-online.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace