Saská policie zachytila už 138 podezřelých osob z pašování imigrantů do Německa

Saská policie zachytila už 138 podezřelých osob z pašování imigrantů do Německa
Popisek: Ilustrační foto
17 / 07 / 2015, 15:15

Na východních hranicích Německa se zvyšuje počet zadržených uprchlíků. Jsou za tím pašeráci, i z Česka.

Německá policie za prvních pět měsíců letošního roku odhalila na saských hranicích s ČR a Polskem 138 převaděčů lidí, což je 60 procent za celý loňský rok. Pašeráci lidí se zaměřili především na nechráněnou hranici s Českem, zde jich odhalili němečtí policisté už 115.

Pašování imigrantů už bylo zjištěno i na českém území.

A pašovaných imigrantů bylo nejvíc také na česko-německé hranici- 408 osob z celkem 485 zadržených (77 osob bylo zadrženo na německo-polských hranicích). Mezi imigranty převažují utečenci ze Srbska, Kosova a Makedonie. Přes Polsko se zase pašují ilegálové z Ruska.

Podle mluvčího německé policie v Pirně jsou ale tyto počty podstatně menší, než na rakousko-německé hranice. Spolkový policejní prezident Dieter Roman uvedl, že již v polovině roku odpovídal počet běženců přicházejících přes Rakousko počtu za celý loňský rok.

Cizinecká policie zadržela nelegální imigranty nejčastěji ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku.

Zdroj: Mitteldeutsche Zeitung, Parlamentnilisty.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace