Saudská Arábia stratila v boji ďalšie tanky

Saudská Arábia stratila v boji ďalšie tanky
Popisek: Tank M60A3 Patton
05 / 08 / 2016, 11:15

Ruský server rusvesna.su zverejnil video, na ktorom je zaznamenaný boj medzi saudskoarabskými jednotkami a jemenskými hutijcami. Saudská Arábia v boji stratila tri tanky a bojové vozidlo Hummer

Saudská Arábia prišla o tanky v juhosaudskej provincii Nadzran.

Americké tanky M-60 ktoré sú už dosť zastarané, nemali proti sovietskym protitankovým raketám Kornet, žiadnu šancu.

Tuhé boje sa odohrávajú hlavne v provincii Nadzran, tá susedí s Jemenom. V týchto bojoch však Saudské jednotky majú veľké straty.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.