Saúdská Arábie bude v OSN hájit práva žen. Naprostá absurdita, protestují lidskoprávní organizace

Saúdská Arábie bude v OSN hájit práva žen. Naprostá absurdita, protestují lidskoprávní organizace
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: saúdské ženy
25 / 04 / 2017, 16:00

Saúdská Arábie byla vybrána do komise OSN, která se zabývá ženskými právy.

Vůči této volbě se již ohradily mnohé feministické a lidskoprávní organizace. Na volbě to však nejspíše nic nezmění.

Lidskoprávním organizacím se zejména nelíbí, že práva žen má na půdě OSN hájit stát, která je de facto popírá. Například tím, že žena musí mít při většině úkonů k dispozici svého manžela či opatrovníka, který za ni dělá zásadní rozhodnutí. Žena nemůže v Saúdské Arábii ani řídit auto ani vstupovat do veřejných dopravních prostředků bez povolení muže. Saúdskoarabská žena se také nesmí setkávat a mluvit s muži, kteří s ní nejsou v příbuzenském vztahu.

,,Zvolením Saúdské Arábie za ochránce ženských práv je stejné, jako byste si zvolili žháře velitelem záchranného sboru hasičů," prohlásil výkonný ředitel organizace UN Watch Hillel Neuer. „Je to zkrátka naprosto absurdní“ dodal Neurer. Podle Neuera kontroluje muž život ženy ,,od začátku až do konce". 

Komise OSN pro práva žen, jejíž bude Saúdská Arábie nyní členem, přitom má ve svých stanovách „propagaci ženských práv, dokumentaci reality každodenního života žen v odlišných koutech planety a zajišťování světových standardů genderové rovnoprávnosti.“

 

psali jsme:

Několik muslimských žen bylo krutě zbičováno podle práva šaría. Dopouštěly se intimností na veřejnosti

 

Zdroj: thehill.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace