Saúdská Arábie odsoudila muže k desetiletému vězení za to, že je ateista. Navíc jej potrestala 2000 ranami bičem

Saúdská Arábie odsoudila muže k desetiletému vězení za to, že je ateista. Navíc jej potrestala 2000 ranami bičem
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Korán
03 / 09 / 2016, 12:00

Muž měl podle rozsudku zpochybňovat Korán a ,,veřejně" vyjadřovat ateismus na sociálních sítích.

28letý muž odmítl odvolat věty, v nichž rozporoval Korán a islámské autority, hlavně proroka Mohameda.  Trval na tom, co na sociálních sítích, hlavně Twitteru napsal a že měl na to právo.

Náboženská policie Saúdské Arábie našla při procházení mužových komentářů více než 600 tweetů, které popíraly existence Boha, zesměšňovaly Korán, obviňovaly všechny proroky ze lží. V neposlední řadě potrestaný muž psal, že jejich učení šíří a podněcuje nenávist. 

Soud ,,nevěřícímu" uložil pokutu ve výši 4000 britských liber. K odsouzení muže použil kontroverzní zákon, který staví ateismus na stejnou úroveň jako terorismus.

Saúdskoarabský Král Abdalláh vydal rok před svou smrtí v roce 2014 příslušné dekrety, které tvrdě postihují jakoukoliv formu politického či ,,náboženského" disentu s tím, že mohou ,,ohrozit veřejný pořádek".

bičovaný muž

Zdroj: thinkaboutnow.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.