VIDEO: Saúdská Arábie udělila jako první země občanství robotce. Ta za ně poděkovala

VIDEO: Saúdská Arábie udělila jako první země občanství robotce. Ta za ně poděkovala
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: robot Sophia
31 / 10 / 2017, 13:00

Saúdská Arábie se stala první zemí, která udělila občanství ženskému robotovi.

Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, kdyby to nebyl humanoidní robot. Saúdská Arábie se tak stala první zemí, která udělila občanství robotické ženě Sophii. Ta má mimo jiné schopnost mluvit.

psali jsme: VIDEO: Unikátní robot vám zahraje svůj hudební ,,šlágr"

Sophia se rozhovořila o svých pocitech po udělení občanství na konferenci v Rijádu, kde vyjádřila z tohoto kroku Saúdské Arábie radost a označila jej za historické. Odpovídala také na dotazy z publika. Například jeden z tazatelů vyjádřil obavy z robotů, načež Sophia odpověděla, že zřejmě četl příliš mnoho o americkém vizionáři Elonu Muskovi.

Ne všichni jsou však nadšeni z toho, že robot dostal občanství. Někteří mají ženského robota za ,,bizarní výstřednost" nebo ho označují za ,,Terminátora v reálném čase". Mnozí uživatelé sociálních síti vyjádřili také svou nepokojenost s tím, že Saúdská Arábie udělila občanství robotovi, zatímco ostatní ,,lidští" žadatelé mají smůlu.

psali jsme: Robot, který je schopen emocí, se vyprodal během minuty

Robot Sophia je dílem firmy Hanson Robotics a představuje jednu z nejpokročilejších technologií umělé inteligence. Kromě toho, že umí mluvit, se také dokáže ,,nezbedně" smát či vyprávět vtipy. Nemá zatím vlastní vědomí, ale představitelé společnosti Hanson Robotics věří, že během několika let mohou vyvinout roboty i s plným vědomím.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace