Saúdská Arábie vypověděla za čtyři měsíce 40 000 pákistánských dělníků. Kvůli obavám z terorismu

Saúdská Arábie vypověděla za čtyři měsíce 40 000 pákistánských dělníků. Kvůli obavám z terorismu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vlajka Saúdské Arábie
19 / 02 / 2017, 09:30

Saúdská Arábie vypověděla téměř 40 000 dělníků z Pákistánu, kteří migrovali do Saúdské Arábie.

Země se bojí, že někteří mohou být i napojeni na teroristické buňky. Celkem přes 39 000 lidí, převážně dělníků z Pákistánu, úředně vykázala od října minulého roku saúdskoarabská vláda. Tento krok byl odůvodněn porušováním zákonů ohledně víz a bezpečnostními obavami.

Saúdské ministerstvo vnitra také mezi důvody tohoto kroku jmenovala kriminální činnost páchanou dělníky, jako například pašování drog, krádeže, padělání peněz a další. Mezi vypovězenými dělníky je podle ministerstva vnitra nemálo těch, kteří měli být napojeni na IS a další teroristické organizace. Přesné číslo ale ministerstvo neuvedlo. Podle vysoce postavených saúdských politiků je Pákistán ,,zamořen" terorismem díky své blízkosti s Afghánistánem.

Vypovídání zahraničních pracovníků z řad Pákistánců je v Saúdské Arábii ,,na denním pořádku". V letech 2012 - 2015 muselo zemi opustit 243 000 Pákistánců. V současné době pracuje v Saúdské Arábii zhruba 900 000 Pákistánců na dělnických pozicích či v málo placených službách.

Organizace Human Rights Watch upozorňuje na to, že v Saúdské Arábii pracují tyto zahraniční síly ve velmi nuzných podmínkách za malý plat.

 

psali jsme:

Ropná jízda Saudů pondělkem skončila. Přijali přelomová opatření

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.