Saúdskoarabský taxikář uřízl hlavu šestiletému chlapci před jeho matkou, patřil k ,nesprávnému" islámu. Muž trpí psychickými problémy, tvrdí úřady

Saúdskoarabský taxikář uřízl hlavu šestiletému chlapci před jeho matkou, patřil k ,nesprávnému&quote; islámu. Muž trpí psychickými problémy, tvrdí úřady
11 / 02 / 2019, 11:00

Šestiletého chlapce brutálním způsobem sprovodil ze světa saúdskoarabský taxikář za to, že patřil k ,,nesprávné" větvi islámu.

Matka a její šestiletý syn Zakaria Al-Jaber chtěli navštívit svatyni proroka Mohameda v saúdskoarabské Medině. Nastoupili do vozu taxi, aby se tam dopravili rychleji.

Taxikář se pak měl matky zeptat, k jaké větvi islámu oba patří. Když mu žena odpověděla, že k šíitské, muž okamžitě zastavil vůz, vyvlekl chlapce k blízké kavárně a podřízl ho rozbitou lahví. Pak mu uřízl chladnokrevně hlavu před zraky jeho matky. Chlapci nedokázal pomoci ani policista, který stál v blízkosti hrůzného divadla, ani matka, která se snažila zabránit taxikáři v útoku, stejně tak kolemjdoucí.

Muž, který patří k vyznavačům sunnitské větve islámu, který v drtivé většině vyznává i Saúdská Arábie, byl po svém brutálním činu zadržen. Podle saúdskoarabských úřadů trpí psychickými problémy.

Šíitská komunita žijící v Saúdské Arábii se domnívá, že incident je výsledkem represí proti této skupině a nedostatku ochrany ze strany saúdskoarabských úřadů.

 

Zdroj: news.com.au

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace