Saúdský král přislíbil tvrdě potrestat strůjce útoku v Medíně

Saúdský král přislíbil tvrdě potrestat strůjce útoku v Medíně
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
06 / 07 / 2016, 08:45

Rijád 6. července (ČTK) - Saúdskoarabský král Salmán přislíbil tvrdě zakročit proti strůjcům pondělního sebevražedného útoku u mešity v Medíně, která je jedním z nejsvětějších islámských míst. K výbuchu, při kterém zahynuli čtyři členové ostrahy, se dosud nikdo nepřihlásil, podezříváno je ale teroristické hnutí Islámský stát.

Salmán podle BBC prohlásil, že vůči strůjcům země udeří železnou pěstí. Královský poradní orgán šúra bombový útok označil za bezprecedentní a organizátora činu pak za někoho, kde v srdci nemá ani špetku víry.

Korunní princ a ministr vnitra Muhammad bin Najíf ujistil občany, že bezpečnostní situace v zemi je i přes útoky dobrá.

V pondělí Saúdská Arábie čelila několika útokům sebevražedných atentátníků. Ti se odpálili u amerického konzulátu ve městě Džidda a u šíitské mešity ve městě Katíf. Nálože zabíjely pouze v Medíně.

Americký ministr zahraničí John Kerry se v úterý podle Reuters neplánovaně setkal se svým saúdskoarabským kolegou Ádilem Džubajrem, se kterým hovořil o nutnosti porážky Islámského státu. Tématem byly rovněž politické předání moci v Sýrii, situace v Libyi a politické řešení konfliktu v Jemenu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace