Saúdský princ pařil s J-Lo v resortu miliardáře Šmejce

Saúdský princ pařil s J-Lo v resortu miliardáře Šmejce
Autor fotografie: "Mohammed Bin Salman al-Saud2" by Mazen AlDarrab - Sent via OTRS. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons|Popisek: Mohammed bin Salman
06 / 10 / 2015, 10:15

Oblíbený syn saúdského krále a druhý v pořadí na nástupnictví, princ Muhammad bin Salman nemá dobrý týden a čelí palácovým intrikám, odhalujícím jeho luxusní život.

30 letý ministr obrany Saúdské Arábie je obviňován za neschopné vedení války v Jemenu, na tak vysoký úřad prý prostě nestačí.

Rozhodně mu nepomohlo ani odhalení, že v červnu utratil v maledivském resortu českého miliardáře Jiřího Šmejce asi 8 miliónů dolarů na párty, kde údajně vystupovaly i různé hvězdy a hvězdičky světové hudební scény.

Jennifer Lopez | Pop Music Festival | 23.06.2012

A kdo si vydělávala své penízky před saúdským princem? Svým známým zadkem tam kroutila například Jennifer Lopez a Shakira, z mužských interpretů tam vystupoval Pitbull nebo Psy.

V těchto okamžicích princ zcela jistě nemyslel na saúdské vojáky umírající v nesmyslné válce o Jemen, kde neumrají jen vojáci ale i tisíce civilistů. Komu by se taky chtělo přemýšlet o válce, když každá s 45 luxusních vil v resortu má vlastní bazén, okolo je nekonečný tropický oceán a J-Lo v plavkách.

Tohoto muže líčí oficiální média jako „generála hrdinu“ a to i když bojiště zatím asi ani nenavštívil. Kromě pozice ministra obrany, má také na starosti ropný průmysl, investice a ekonomické strategie.

Zdroj: Private Island News, The New York Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.