Sbírka na Romana Ševčíka: Pomozte oběti justičního zločinu začít nový život

Sbírka na Romana Ševčíka: Pomozte oběti justičního zločinu začít nový život
Popisek: Roman Ševčík
25 / 03 / 2019, 17:00

Roman Ševčík (49), kterému česká policie a soudy zdevastovaly život, je konečně na svobodě. V kriminále a léčebně strávil 30 let za dvě vraždy, které podle svědků spáchal někdo jiný.

Za mřížemi se několikrát pokusil se o sebevraždu, přišel o nohu a byl znásilněn spoluvězni. Nyní začíná znovu, potkal svou lásku a má obrovskou naději na nový život. V Blansku si našel byt, nájemné je 6 tisíc korun měsíčně. Je jasné, že začátek bude velmi těžký.

Už jednou mu jeho přátelé a sousedé pomohli, když se za něj zaručili a uspořádali na něj sbírku. Nyní bude Roman potřebovat pomoc dobrých lidí znovu.

Transparentní účet pro Romana Ševčíka, jehož garantem je Spolek Šalamoun, naleznete zde //1url.cz/1Ma2G. Číslo účtu je 2301602418/2010

Podle aktuálních informací se již podařilo vybrat více než 30 tisíc korun, jen spolek Šalamoun dal 10 tisíc korun. Aby měl Roman na nájemné na jeden rok, potřebuje 72 tisíc korun. Již vybraná částka však stačí aspoň na vratnou kauci na pronájem bytu.

Reportáž o případu Romana Ševčíka z roku 2000 naleznete pro dokreslení zde: //www.youtube.com/watch?v=o9JDhbsw2MA&t=4s

Místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič k tomu říká: „Soudy se dopustily justičního zločinu. Někteří pachatelé tohoto zločinu i nadále vykonávají své funkce, povětšinou na vyšších postech. Poslali na 21 let těžkého žaláře devatenáctiletého kluka, prostého, nenásilného a naivního. Vyšetřovatelé ho bili, aby se přiznal k vraždám, které nespáchal, a on se nakonec přiznal, ač v době, kdy ke zločinu došlo, tedy 4. 2. 1989 v jednu hodinu ráno, byl v obci Křtiny, 22 km od místa činu. To mu potvrdili tři nezávislí svědci.“

Dva přeživší poškození, kteří byli vystaveni útoku vraždícího maniaka, a jedna nezletilá svědkyně, nikdy neoznačili Romana Ševčíka jako pachatele, ba právě naopak jej vyloučili. Bezbranný a nevinný venkovský chlapec bez jakýchkoliv životních zkušeností strávil většinu trestu mezi těžkými zločinci. Byl ve vězení opakovaně sexuálně zneužit a byl to jeho, bohužel, první sexuální zážitek.

Pomozte člověku, který se stal obětí justičního zločinu začít nový život.

 

Autor: hop 

 

 

Tagy článku