Sbohem, pane premiére. Sobotka právě spáchal politickou sebevraždu a pohřbil ČSSD

Sbohem, pane premiére. Sobotka právě spáchal politickou sebevraždu a pohřbil ČSSD
Popisek: Bohuslav Sobotka
05 / 05 / 2017, 11:30

Premiér Bohuslav Sobotka si dnešním tiskovým briefingem podepsal politický ortel.

Vzal zpět demisi, kterou podal na začátku týdne, protože se obává toho, že prezident Miloš Zeman zprostí funkce pouze jeho a nikoliv vládu jako celek. Za tři dny premiér změnil názor o 180 stupňů a teprve nyní se ,,pokusí" o odvolání Andreje Babiše, kterého oprávněně považuje za hlavní brzdu vlády kvůli jeho kauzám.

To měl však udělat již před svým kabaretním krokem ,,pokusu" o podání demise. Sobotka to však zdůvodňoval tím, že z něho nechce udělat mučedníka. Takže ho chce jím udělat zřejmě až teď. Pravděpodobnost, že Zeman Babiše odvolá, je však minimální, jsou to totiž političtí spojenci a Zeman ANO potřebuje ke svému zvolení, protože bude po volbách nejsilnější politickou formací. A platí to i naopak.

Sobotka si svým naprosto neuváženým a chaotickým jednáním, kdy jeden den demisi podává, další den ji stáhne, vykopal politický hrob. Taková názorová otočka o 180 stupňů se opravdu jen tak nevidí a snese možná jen srovnání s Jaroslavem Tvrdíkem, který jeden den demisi podal, pak si to rychle rozmyslel, aby ji podal následující den. Mimochodem, Tvrdík byl ministrem obrany za ČSSD, což je příznačné.

Pro sociální demokracii to znamená další sešup volebních preferencí a ještě snažší umetení cestičky k moci ANO, které příští volby stejně vyhraje. Z tohoto kroku, kdy premiér oznámil, že nakonec slibovanou demisi nepodá, mají však největší radost na Hradě. Zeman si totiž nyní Sobotku patřičně vychutná.

 

psali jsme:

Zbabělý Sobotka se vyhnul demisí zodpovědnosti. Teď mu to Zeman pěkně ,,osolí"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace