Schengen děravý jak řešeto: Noční vlci jsou v Budapešti a míří na Slovensko

Schengen děravý jak řešeto: Noční vlci jsou v Budapešti a míří na Slovensko
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Noční vlci "Moskva - Berlín"
30 / 04 / 2015, 16:15

Cesta ruských motorkářů bude pokračovat přes Bratislavu do Vídně nebo do Prahy?

Ruský server LifeNews dnes oznámil, že navzdory překážkám "místních úřadů", se členům motorkářského klubu "Noční vlci" podařilo proniknout do EU přes Maďarsko. Byli údajně nuceni neustále svoji trasu upravovat kvůli opatřením orgánů jednotlivých států, které je odmítly vpustit přes hranice.

„Naši bikeři oficiálně vjeli do Evropské unie, aniž by porušili zákon,“ řekl ruskému serveru motorkář Alexej Galickij, který je údajně v Budapešti. „Shromaždištěm je Bratislava, odkud budeme v cestě pokračovat po plánované trase,“ prohlásil. Akce prý proběhne „bez ohledu na cokoli“.


Zdroj YouTube, LifeNews

„Nehledě na to, že všem hraničním přechodům rozeslali pokyn nepouštět Noční vlky, naši stejně hranice překročili! Oznámil to Chirurg. Teď se chlapci vydali po naplánované trase. Cílem je Bratislava, kde by se měli setkat s bikery z Balkánského poloostrova,“ stojí na Twitteru. Chirurg je přezdívka vůdce Nočních vlků Alexandra Zaldostanova. (Zdroj: lidovky.cz)

Silná slova evropských politiků a úředníků o tom, že nevpustí ruské Noční vlky do schengenského prostoru, vzala brzy za své. 

Tagy článku