Schůzka zástupců LIGY LIBE s předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem

Schůzka zástupců LIGY LIBE s předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem
Popisek: Pavel Černý a Petr Gazdík
31 / 07 / 2018, 12:30

V pondělí dne 30. července se v rámci jednání s celým spektrem politických stran napříč Poslaneckou sněmovnou uskutečnila schůzka lidsko-právní bezpečnostní platformy LIGA LIBE s lídrem hnutí STAN Petrem Gazdíkem.

Téma bylo vzhledem k zaměření LIGY (lidskoprávní/bezpečnostní) zřejmé, a šlo o řešení důsledků tzv. zákazové směrnice Evropské komise v oblasti soukromých legálních zbraní. A jak dle slov prezidenta "LIGY", pana Mgr. Pavla Černého, pplk. v.v. dopadla tato schůzka? Citujeme doslovně:

psali jsme: LIGA LIBE: Ochránce nejen před bruselskou zákazovou směrnicí proti zbraním

"Musím říci, že jsme v případě pana Gazdíka narazili opravdu na člověka, co je nejen ochoten naslouchat rozumné argumentaci, ale též s námi souzněl i v naprosté většině názorů. Zvláště myšlenka jakýchsi bezpečnostně branných rezerv státu, tvořených kupříkladu majiteli soukromých legálních zbraní, byla panu předsedovi Starostů a nezávislých až překvapivě blízká. A rozhodně by údajně tento vrcholný politik nebyl i proti jednání o tom, takto právě nejenže ošetřit novou formu případného řešení negativních dopadů zákazové bruselské směrnice, která by právě nyní měla první svou vlnou omezit české majitele soukromých legálních zbraní, ale současně též právě podobným způsobem zvýšit i akceschopnost našeho státu – tedy při zvládání některých extrémních situací, jež bohužel v budoucnu mohou bez diskuse nastat...".

Z důvodů čím dál více deklarované nemalé skepse velké části střelecké, ale také nestřelecké veřejnosti - a to ohledně mnohých slibů četných politiků, k tomu ještě Pavel Černý dodává:

psali jsme: Statisíce držitelů zbraní bude hájit nový lidskoprávní bezpečnostní spolek LIGA LIBE

"Pochopitelně, lidé slibům našich politiků nezřídka již žel nevěří, ale i když toto jednání dnes probíhalo, jak jsem již řekl, tedy pro české majitele soukromých zbraní rozhodně úspěšně, něco jiného mohou být v politice občas slova a občas následné konkrétní a hmatatelné činy. A na ty činy, tedy míníme tím konání více než konkrétní, dojde přímo ve sněmovně zřejmě daleko dříve. Myslíme tím těsně před podzimními komunálními i senátními volbami. A tak poslanci, a to samozřejmě nejen hnutí STANu, ale i všech ostatních stran v Parlamentu, budou opravdu - co se týče naší věci - opravdu pod velkým dohledem. Neb jak řekl Karel Kryl, „Politikům se nevěří, politici se kontrolují“... A neb jsou právě tito politici volenými zástupci občanů, čili jsou jejich určitým servisem, jež by měl především hájit a prosazovat jejich práva a zájmy, mělo by to tak být, ne?"

 

 

Tagy článku

-->