Schválí vláda jmenování dvou nových brigádních generálů?

Schválí vláda jmenování dvou nových brigádních generálů?
Autor: Policejní prezídium, HZS ČR Časopis 112|Popisek: Jmenování nových generálů
01 / 10 / 2014, 14:15

Policejní prezident Tomáš Tuhý a náměstek Generálního ředitele Hasičského záchranného sboru František Zadina jsou navrženi na jmenování do hodnosti brigádního generála. Na zítřejším jednání o tom bude jednat česká vláda.
AKTUALIZOVÁNO: dnes 1.10.2014 vláda návrh schválila.

Ministr vnitra MIlan Chovanec navrhl v polovině září premiérovi a vládě povýšení obou služebních funkcionářů z dosavadní hodnosti plukovník na hodnost brigádní generál. Jak se zdá, už při zítřejším jednání by o návrhu měla jednat vláda a dá se očekávat, že ke jmenování skutečně dojde a to ke dni 28. října 2014. Návrh by potom musel být ještě předložen prezidentu republiky.

Policejní prezident

Policejní prezident plukovník Mgr. Bc. Tomáš Tuhý (42)

absolvent Filozofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě a Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ve služebním poměru u Policie České republiky je 23 let. V průběhu své služby prošel praxí od řadového policisty a vedoucích funkcí na různých stupních řízení. 

 

 

plk. Ing. František ZadinaNáměstek generálního ředitele HZS ČR Ing. František Zadina (53)

absolvent Gymnázia v Havlíčkově Brodě a Vysoké školy báňské v Ostravě. U hasičského záchranného sboru je 27 let. Ve funkci náměstka generálního ředitele pro integrovaný záchranný systém a operační řízení je od roku 2008.

 

Zdroj foto: Policejní prezídium, HZS ČR Časopis 112

Psali jsme také:

Další policejní ředitel odchází, personální změny pokračují

Omluva Petru Lessymu za nezákonné trestní stíhání

Platy hasičů a policistů - mýty a fakta

Premiér a ministr vnitra vyjednali více peněz na platy pro policisty a hasiče

Jak je to s "navýšením" platů u bezpečnostních složek

S platy nemůžeme být spokojeni

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace