Sebevražedná atentátnice zabila 8 lidí v Nigérii

Sebevražedná atentátnice zabila 8 lidí v Nigérii
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: nigérijská vlajka
13 / 10 / 2016, 08:00

Sebevražedná atentátnice nastoupila do vozu, kde se odpálila, přičemž zabila všechny členy posádky a tři další přihlížející. Dalších 15 lidí pak bylo zraněno.

Teroristický útok se stal v ve středu ráno Maiduguri, které je hlavním městem nigérijského státu Borno na severovýchodě země.

Podle nigérijské policie nastoupila atentátnice do auta, jež mělo být součástí konvoje, které mělo vůz bezpečně doprovodit na cestu z města.

Na jedné silnici v Maiduguri se pak žena odpálila, přičemž zabila celkem 8 lidí.

Auta jsou v Nigérií často součástí konvojů, které mají zajistit jejich bezpečnost z důvodů možných útoků příslušníků islamistické radikální skupiny Boko Haram. Tato skupina slíbila věrnost Islámskému státu a celkem již zabila při svých útocích 15 000 lidí po celé Nigérii.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace