Sebevražedné útoky pácháme my, muslimové, řekla moderátorka

Sebevražedné útoky pácháme my, muslimové, řekla moderátorka
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: sebevražedný pás
11 / 04 / 2016, 14:30

Saudskoarabská novinářka a moderátorka Nadine Al-Budairová se ve svém pořadu neobvykle tvrdě vyjádřila na adresu muslimů, co se týká páchání atentátů v Evropě.

Neobvyklé, ale stejně tak odvážné prohlášení učinila ve svém pořadu saudskoarabská novinářka a moderátorka Nadine Al-Budairová. Během vysílání zahájila proslov k muslimům, kde se kriticky vyjádřila na jejich adresu. Ve své řeči poukázala na to, že pokud dojde ve světě k teroristickým útokem, většinou za nimi stojí právě muslimové.

Budairová, která je také vyznavačkou muslimského náboženství, náhle přerušila svůj pořad a adresovala muslimům velmi kritickou řeč: 

,,Musíme si přiznat, že teroristé jsou všude, jejich národnost je arabská a náboženství islám."

A dále pokračovala:

,,Kdykoli dojde k teroristickému útoku, začnou se pokrytci předhánět v tvrzeních, že teroristé nereprezentují islám nebo muslimy. Soutěží, kdo poskytne jako první důkaz, že tyto činy nemají s muslimy nic společného a že teroristé jsou lupiči a drogově závislí lidé bez domova. Všichni víme, že v Evropě je velmi vysoký počet bezdomovců. Ale nepředpokládáme, že by snad zvažovali příjezd sem a že by měli v úmyslu vyhodit do vzduchu mešitu nebo umístit na ulici bombu. My jsme ti, kteří páchají sebevražedné útoky."

Budairová poukázala na fakt, že jsou to zejména mladí vykořenění muslimové ,,bez identity" putující do Evropy a kteří si nenašli své místo ,,na slunci". Ti se pak podle ní proměňují ve svévolné vykladače islámu a jsou bezprostřední bezpečnostní hrozbou pro Evropu.

Budairová již dříve kritizovala muslimy v kuvajtských novinách. Na druhé straně se svými kritickými příspěvky vystavuje riziku trestního stíhání. Vláda Saudské Arábie totiž přísně zakazuje publikovat materiály, které jsou vykládány jako útok proti oficiálnímu náboženství země, tedy islámu, nebo proti vládnoucím autoritám. V roce 2014 byl odsouzen na 12 let ve vězení novinář Wajdi al-Ghazzawi za to, že v televizi kritizoval stát.

 

Zdroj: Echo24.cz

Tagy článku