Sebevražední atentátníci z islamistické skupiny Boko Haram jsou i děti

Sebevražední atentátníci z islamistické skupiny Boko Haram jsou i děti
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: bombový atentát
12 / 04 / 2016, 22:00

Fundamentalistická skupina Boko Haram využívá čím dál častěji k páchání sebevražedných atentátů děti.

Z informací, které poskytl UNICEF vyplývá, že islamistická skupina Boko Haram, která operuje hlavně v Nigérii, Čadu či Kamerunu, využívá k sebevražedným teroristickým akcím děti. Má to být průměrně jedno dítě na pět atentátů. UNICEF informoval, že se tento počet oproti dřívějším letům dramaticky zvýšil.

Boko Haram je radikálně islamistická skupina, která byla dříve napojena na al-Káidu, v roce 2015 však slíbila poslušnost Islámskému státu, s nímž si v teroristických činech nikterak nezadá. Boko Haram stejně jako Islámský stát vyvražďuje celé vesnice, unáší a znásilňuje. Za šest let bojů v Nigérii a okolních státech zabili jeho bojovníci oklo 20 000 lidí.

UNICEF nyní zveřejnil alarmující statistiku, co se týče využívání dětských atentátníků skupinou Boko Haram. Zatímco v roce 2014 bylo dětských sebevražedných obětí pouze 4, v roce 2015 již 44. 75% dětských atentátníků tvoří dívky, jednu čtvrtinu pak chlapci. Jak uvedl regionální ředitel UNICEF pro střední a západní Afriku Manuel Fontaine, děti jsou v tomto případě oběti, nikoliv pachatelé.

Scénář je vždy stejný: teroristé z Boko Haram děti proti jejich vůli unesou a zneužijí je k teroristickým akcím. Ukrývají jim nálože pod oblečení či do bot, nebo je odpalují na dálku. Děti v mnoha případech ani netuší, že přenášejí výbušniny.

Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch k tomu uvedla, že zhruba milion dětí nechodí v Nigérii do školy. Bojovníci z Boko Haram totiž místní školy systematicky ničí a vraždí učitele. Chtějí, aby se ve školách vyučovalo pouze islámské právo šaría.

 

 

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace