Sebevražední atentátníci zaútočili na Bagdád - desítky mrtvých

Sebevražední atentátníci zaútočili na Bagdád - desítky mrtvých
13 / 07 / 2015, 08:00

Při sérii bombových útoků, včetně dvou sebevražedných, bylo zabito nejméně 40 lidí.

V Bagdádu v neděli došlo k několika útokům, při kterých zahynuly desítky lidí a další byly zěžce zraněny. Severovýchodní oblastí Al-Shaab otřásly dva výbuchy, z nichž alespoň jeden byl způsobených útočníkem, který výbušniny odpálil na těle. K dalším dvěma explozím došlo v blízkosti tržiště ve čtvrti Šaáb, kde zahynulo nejméně deset lidí a dalších 23 bylo zraněno.

Jakmile se na místě výbuchu shromáždil dav lidí, další atentátník se v davu odpálil. Při explozi zahynulo devět lidí. Na jiném místě zase vybuchlo auto s náložemi, úřady hlásí dalších devět obětí.

Ještě před půlnocí irácké bezpečnostní zdroje informovaly o atentátu, při kterém útočník najel s autem plným výbušnin na kontrolní stanoviště ve čtvrti Kazimíja. Zahynulo osm lidí, z toho tři příslušníci bezpečnostních složek a pět civilistů. Uvedla to agentura AP. 

K výbuchu došlo ve chvíli, kdy se lidé začali shromažďovat, aby po západu slunce přerušili půst v rámci postního měsíce ramadánu. Za útoky stojí s největší pravděpodobností islámský stát.

Zdroj: rozhlas.cz, The Guardianwochit World

 

Tagy článku