Sebevražedný atentátník na motorce zabil 33 lidí před bankou

Sebevražedný atentátník na motorce zabil 33 lidí před bankou
18 / 04 / 2015, 10:45

18.4.2015/Minimálně 33 lidí bylo zabito a dalších sto zraněno při sebevražedném útoku v afghánském městě Džalalabádu dnes brzo ráno. Mezi obětmi jsou i děti. Jedná se o největší útok za posledních mnoho měsíců.

Muž na motorce se vyhodil do povětří u banky, před kterou čekali státní zaměstnanci na své výplaty. „Viděl jsem mnoho mrtvých a zraněných lidí na zemi,“ popsal situaci očitý svědek Jaweed Khan.  „Záchranka přijela velmi pozdě a mnoho lidí podlehla svým zraněním.“

Podle policie byla nedaleko nalezena další bomba, kterou se ale podařilo zneškodnit kontrolovaným výbuchem. K útoku se nepřihlásila žádná teroristická skupina ani Taliban, který v posledních letech opakovaně útočil na město. Naposledy desátého dubna napadli konvoj NATO nedaleko letiště v Džalalabádu a zabili tři lidi.

Po mnoha letech intervence NATO je boj s extrémistickými skupinami pouze v rukou afghánských sil. Počet vojáků a policistů ale klesá a to se ukazuje jako bezpečnostní riziko. V zemi zůstalo je několik tisíc vojáků NATO.

Zdroj: BBC

Tagy článku