Sebevražedný atentátník v Indonésii se chtěl odpálit v katolickém kostele během mše

Sebevražedný atentátník v Indonésii se chtěl odpálit v katolickém kostele během mše
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: bomba
28 / 08 / 2016, 13:15

Indonéské město Medan zažilo v neděli pokus o teroristický útok. Osmnáctiletý sebevražedný atentátník plánoval teroristický útok v římskokatolickém kostele během mše v západní Indonésii. To se mu nepodařilo, protože mu selhalo zařízení, a tak ,,alespoň" zaútočil sekyrou na šedesátiletého kněze, kterému způsobil lehčí zranění ruky. Žádní další zranění nejsou hlášeni.

Svědek, který byl přítomen na mši, řekl agentuře Reuters, že si útočník na jejím začátku sedl mezi ostatní a až po několika minutách se rozeběhl směrem ke knězi, kterého napadl sekyrou.

Na místo nezdařeného teroristického činu byla povolána zvláštní pyrotechnická jednotka, aby zkontrolovala, zda měl útočník v batohu ještě nějaké výbušniny či bomby.

 

Motiv atentátníka policie vyšetřuje. Nejpravděpodobnější možností je, že se jednalo o teroristický akt ve stádiu pokusu, což uvedla mluvčí medanské policie Rina Sari Gintingová v prohlášení. Mluvčí policie také potvrdila, že v batohu útočníka se našlo několik předmětů, které mají přímou spojitost s Islámským státem.

Sám atentátník, jenž utrpěl při svém sebevražedném pokusu také zranění, po výslechu přiznal, že nejednal sám, ale že mu byl útok nařízen. Jestli to bylo skutečně Islámským státem, či jinou islamistickou organizací, zatím policie neví. 

 

 

Zdroj: dailymali.co.uk

Tagy článku