Sebevražedný atentátník vrazil autem s výbušninami na kontrolní stanoviště blízko letiště v Mogadishu. Téměř zničil blízký hotel a zabil 12 lidi

Sebevražedný atentátník vrazil autem s výbušninami na kontrolní stanoviště blízko letiště v Mogadishu. Téměř zničil blízký hotel a zabil 12 lidi
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
02 / 01 / 2017, 11:45

Policie v somálském Mogadishu registruje další sebevražedný útok. Nejméně tři lidé přišli o život, když sebevražedný atentátník najel na kontrolní stanoviště nacházející se blízko mezinárodního letiště v hlavním městě Mogadishu.

Kontrolní stanoviště se nachází blízko kanceláří OSN a hotelu, který je často navštěvován cizinci a vedoucím politickými představiteli. Podle televize Al-Džazíry mohutná detonace hotel téměř zničila.

Očití svědkové hovoří o dalším výbuchu a střelbě, která se ozývá z kontrolního stanoviště po prvním útoku.

Mogadišské radio Mustaqbal informovalo, že za útokem má stát islamistická milice Šabáb.

podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Ozbrojenci z islamistické milice Šabáb napadli plážovou restauraci v Mogadišu

Nejméně 10 mrtvých v somálském Mogadišu. Islamistická milice Šabáb zaútočila na hotel

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.