Sebevražedný atentátník zabíjel v Saudské Arábii. Zemřelo asi 17 lidí

Sebevražedný atentátník zabíjel v Saudské Arábii. Zemřelo asi 17 lidí
Autor fotografie: „Supplicating Pilgrim at Masjid Al Haram. Mecca, Saudi Arabia“ od Ali Mansuri. Licencováno pod CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons |Popisek: Pohled na velkou mešitu v Mekce
06 / 08 / 2015, 15:15

Dnes sebevražedný atentátník zaútočil na mešitu v jihozápadní části země na hranicích s Jemenem. Saudský ministr vnitra potvrdil nejméně 13 obětí teroristického činu, média hovoří až o 17 mrtvých.

K teroristickému útoku došlo v mešitě při vojenské základně ve městě Abha v provincii Asir. Počet obětí patrně ještě poroste. Oproti oficiálnímu prohlášení ministerstva vnitra, že zemřelo 13 lidí, se v médiích již objevil vyšší počet. Exploze si prý vyžádala 17 obětí a řada lidí byla zraněna. Saudská televize informovala, že k výbuchu došlo po té, co sebevražedný atentátník odpálil bombu na svém těle.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale předpokládá se, že odpovědnost za krveprolití nese Islámský stát. Tento útok na saudské ozbrojené síly je přitom nejsilnější za poslední měsíce. IS se mstí za to, že Saudská Arábie se zapojila do bombardování pozic tohoto samozvaného teroristického státu.

V květnu se IS  přihlásil ke dvěma útokům na mešity, při nichž zemřelo 25 lidí.

Zdroj: Aljazeera

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace