Sebevražedný atentátník zabil v Jemenu 47 lidí

Sebevražedný atentátník zabil v Jemenu 47 lidí
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Jemen
17 / 05 / 2016, 06:15

K atentátu se přihlásila jemenská odnož Islámského státu.

V neděli došlo v Jemenu k sebevražednému útoku, při němž zemřelo 47 lidí a další desítky byly zraněny. Příslušník jemenské odnože Islámského státu zabíjel před policejní stanicí v přístavu Mukallá. Atentátník si vybral moment, kdy byla do řady nastoupena policejní jednotka stojící před policejní základnou a odpálil se. Původní odhady hovořily o 25 mrtvých, poslední ověřené zprávy bilanci navýšily na 47.

K atentátu se těsně po jeho spáchání přihlásil na sociálních sítích IS. Oběťmi bombového útoku byli výhradně policisté, kteří se vraceli do práce od opětovného dobytí města Mukallá silami, jež zůstávají věrné mezinárodně uznávané vládě. Město bylo v držení al-Káidy, která kromě IS také v Jemenu operuje.

Nedělnímu útoku předcházel první atentát, který se stal ve čtvrtek na stejném místě, ale měl méně ničivé následky. Jeden z islamistických bojovníků zde vyhodil do povětří vozidlo naplněné výbušninami na vojenské základně ve čtvrti Khalf. Zahynulo 15 vojáků.

IS se snaží v Jemenu vybudovat opěrný bod pro svou další expanzi, stejně jako její konkurenční teroristická síť al-Káida.

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku