Sebevražedný atentátník zabil v Jemenu 47 lidí

Sebevražedný atentátník zabil v Jemenu 47 lidí
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Jemen
17 / 05 / 2016, 06:15

K atentátu se přihlásila jemenská odnož Islámského státu.

V neděli došlo v Jemenu k sebevražednému útoku, při němž zemřelo 47 lidí a další desítky byly zraněny. Příslušník jemenské odnože Islámského státu zabíjel před policejní stanicí v přístavu Mukallá. Atentátník si vybral moment, kdy byla do řady nastoupena policejní jednotka stojící před policejní základnou a odpálil se. Původní odhady hovořily o 25 mrtvých, poslední ověřené zprávy bilanci navýšily na 47.

K atentátu se těsně po jeho spáchání přihlásil na sociálních sítích IS. Oběťmi bombového útoku byli výhradně policisté, kteří se vraceli do práce od opětovného dobytí města Mukallá silami, jež zůstávají věrné mezinárodně uznávané vládě. Město bylo v držení al-Káidy, která kromě IS také v Jemenu operuje.

Nedělnímu útoku předcházel první atentát, který se stal ve čtvrtek na stejném místě, ale měl méně ničivé následky. Jeden z islamistických bojovníků zde vyhodil do povětří vozidlo naplněné výbušninami na vojenské základně ve čtvrti Khalf. Zahynulo 15 vojáků.

IS se snaží v Jemenu vybudovat opěrný bod pro svou další expanzi, stejně jako její konkurenční teroristická síť al-Káida.

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace