Sebevražedný atentátník zabil v popelářském voze nejméně osm lidí

Sebevražedný atentátník zabil v popelářském voze nejméně osm lidí
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: teroristický útok
09 / 01 / 2017, 13:15

Další sebevražedný útok zaznamenala oblast Sinaje.

Na policejní stanici v egyptském městě Aríš zaútočilo asi 20 islamistických radikálů, když útok zahájil popelářský vůz plně naložený trhavinami, který vjel na kontrolní stanoviště do skupiny policistů.

Nejméně osm lidí při sebevražedném útoku zemřelo, deset dalších utrpělo zranění. Údaje o počtu mrtvých se však rozcházejí. Agentura Reuters hovoří o osmi lidech, AP uvádí, že zemřelo devět lidí, íránská Press TV pak informovala o třinácti obětech. 

Bezprostředně po prvním útoku začali další islamisté střílet na policisty z granátometů. Policisté při následné přestřelce zabili pět islamistů a tři další zranili. Ještě předtím stačili odpálit bombu nastraženou útočníky.

Zatím se k útoku nikdo nepřihlásil, ale útok je podobný akcím, které již dříve spáchala sinajská odnož Islámského státu.

psali jsme:

Při útoku IS na Sinaji zemřelo 12 členů egyptských bezpečnostních sil

Čeští vojáci na Sinaji pod útokem islámských radikálů

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace