Sebevražedný útočník IS zabil v Jemenu nejméně 60 lidí

Sebevražedný útočník IS zabil v Jemenu nejméně 60 lidí
29 / 08 / 2016, 12:00

Na základně v jihojemenském Adenu zemřelo po výbuchu nastražené nálože minimálně 60 lidí. Zranění při útoku utrpělo kolem třiceti až šedesáti lidí.

 

Jde o třetí nejtragičtější útok od vypuknutí války před dvěma lety. Sebevražedný atentátník dorazil k vojenskému areálu autem a odpálil se před budovou náborového a školicího střediska jemenské armády. Tam čekali muži, kteří měli zájem o službu ve vojsku válkou zmítané země. Zdroj: ceskatelevize.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.