Sebevražedný útočník vraždil na bagdádském fotbalovém stadionu

Sebevražedný útočník vraždil na bagdádském fotbalovém stadionu
Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 03 / 2016, 01:30

Muž, který měl na sobě pás s výbušninami se odpálil včera na iráckém fotbalovém stadionu. Zahynulo nejméně 25 lidí a zraněno bylo více než 90 lidí.

Dav fanoušků se shromáždil na předávání cen na zápase místního populárního fotbalového týmu, když bomba explodovala, řekl stanici CNN šéf bezpečnostního výboru provincie Babil, Baydhan al Hamdani.

Video zveřejněné na YouTube ukazuje fotbalisty držící trofeje, pak dochází k explozi a video končí.

Útočník udeřil na stadionu al-Shuhadaa, v provincii Babil města Iskandariya, zhruba 50 kilometrů jižně od Bagdádu.

Islámský stát se již přihlásil k odpovědnosti za tento atentát.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace