Sebezáchovný pud českého soudnictví?

Sebezáchovný pud českého soudnictví?
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: soud
09 / 02 / 2017, 19:00

KOMENTÁŘ

Rozsudek soudu, který zamítl žalobu somálské studentky, která ve skutečnosti ani studentkou nebyla, nám dává naději, že to s ,,politicky korektním" soudnictvím není až tak zlé. Alespoň tedy v tomto jednom případě.

Celý případ byl od počátku absurdní. Somálská studentka žalovala střední zdravotnickou školu za to, že ji údajně diskriminovala v tom, že nesmí nosit v prostorách školy hidžáb. Proto Somálka zanechala studia, protože byla tímto jednáním jednak uražena, jednak diskriminována.

Leč soud dospěl k úplně jinému a věcně správnému názoru, že dívka ani studentkou v inkriminované době nebyla, neboť ve stanovené lhůtě nedodala potvrzení o trvalém pobytu v České republice. Neunesla tak slovy právníků důkazní břemeno.

Jaký vyslal tento případ signál směrem k české veřejnosti? Že některé soudy i přes skepsi mnohých účastníků pátečního soudního jednání na tom přece jen nejsou s ,,politickou (náboženskou) korektností" tak zle. Dokážou rozhodovat striktně podle práva a ne podle Anny Šabatové, která do krve dívku hájila.

Pokud si škola stanoví ve svém školním řádu, že v prostorách školy se nebude nosit pokrývka hlavy, tak to platí zkrátka pro všechny - bílé, černé i muslimy. Ti jediní to však bohužel nechápou.

 

psali jsme:

Pokračování hidžábového soudu: Řev, transparenty a neúspěšná žaloby muslimky

Nadšení i pobouření. Muslimka v katalogu vyvolala prudkou odezvu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace