Šedesát procent Dánů chce více kamer na veřejných místech kvůli větší prevenci proti terorismu

Šedesát procent Dánů chce více kamer na veřejných místech kvůli větší prevenci proti terorismu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: kamera
29 / 05 / 2017, 12:00

Šedesát procent Dánů by chtělo posílit sledovací zařízení na veřejných místech, zjistil průzkum.

Podle průzkumu agentury YouGovby by šest z deseti Dánů posílilo sledování kamerami na veřejných prostranstvích, aby se omezila šance spáchání teroristických útoků či se jim předešlo úplně.

60% Dánů oslovených v této anketě by si představovalo, že počet kamer na veřejných místech ještě více vzrosteze současných zhruba 500 000, které jsou rozmístěny po celém Dánsku. Je zajímavé, že jen 15% respondentů odpovědělo, že by se měl počet kamer monitorující terén snížit.

Čelný představitel dánské Lidové strany Peter Kofod Poulsen, který volá již dlouho po zvýšení dohledu na veřejných místech, pro list MetroXpress řekl, že výsledek ankety realizovaný agenturou YouGov jen potvrzuje dlouhodobý názor jeho strany. ,,Větší dohled může pomoci policii vyřešit ty nejhorší možné zločiny, jaké si dokážeme představit. Myslím si, že by se potom cítili i Dánové bezpečněji," prohlásil Poulsen.

Další dánská strana, Liberální aliance, už tak jednoznačný názor na zavedení většího dohledu nemá. To potvrdila její politička Christina Egelundová. ,,Myslím si, že základním právem dánského občana je moci jít kamkoli bez toho, aniž by ho někdo sledoval ,,přes rameno". Musí zde jednoduše existovat důvod pro tento dohled. Nezavádět sledování jen kvůli sledování," uvedla Egelundová.

S tím však Poulsen nesouhlasí, když řekl, že zvýšené sledování nijak závažně osobní svobodu neovlivní.

 

psali jsme:

související: Ruská kontrarozvědka zabila dva muže podezřelé z terorismu

 

Zdroj: thelocal.dk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.