Sedm procent žadatelů o azyl ve Švédsku má vazby na IS a jsou "vážnou bezpečnostní hrozbou"

Sedm procent žadatelů o azyl ve Švédsku má vazby na IS a jsou &quote;vážnou bezpečnostní hrozbou&quote;
Autor: Dabiq
18 / 12 / 2015, 08:30

Švédské migrační úřady varují, že prověřování žadatelů o azyl potrvá až dva roky.

Švédsko eviduje desítky tisíc žádostí o azyl a díky tak vysokému počtu může trvat až dva roky, než budou všichni žadatelé prověřeni, aby bylo možné vyloučit bezpečnostní rizika. Informaci zveřejnil švédský server sydsvenskan.se a další deníky.

"Nemáme dostatečné zdroje, abychom byli schopni rychleji zvládnout tento nápor," uvedla Helene Hede Brisbane ze švédské rady pro migraci, která je odpovědná za spolupráci a výměnu informací se zpravodajskými službami.  

V Německu jsou tisíce uprchlíků bez šancí na azyl. Pokusí se před deportací uniknout nelegálně do ČR?

Jenom v letošním roce švédská tajná služba Säpo prověřila 470 žadatelů a z tohoto počtu bylo 32 případů vyhodnoceno tajnou službou jako závažná bezpečnostní hrozba. Těmto běžencům byla žádost o azyl nebo povolení k pobytu zamítnuta. Nejčastějším důvodem bylo podezření z jejich napojení na teroristickou organizaci islámský stát.

Švédská policie vyšetřuje sérii výhružných dopisů. Islámisté hrozí Švédům popravami

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace