Šéf FBI varoval před aktuálním teroristickým útokem na USA nebo jejich evropské spojence

Šéf FBI varoval před aktuálním teroristickým útokem na USA nebo jejich evropské spojence
Autor: Redakce|Popisek: Muhsin al-Fadhli
06 / 10 / 2014, 15:30

6.10.2014 / USA se připravují na bezprostředně hrozící teroristický útok. Šéf FBI James Comey to řekl v neděli pozdě večer v interview pro pořad Sixty minutes, nejprestižnější televizní investigativní pořad ve Spojených státech.

Veřejnosti dosud málo známá, ale o to nebezpečnější teroristická buňka al-Káidy Khorasán zřejmě stále pracuje na plánu teroristického útoku na cíle v USA a Evropě. 
Podrobnosti o skupině Khorasán najdete v článku Buňka al-Kaidy Khorasan je větším nebezpečím pro Evropu i USA než Islámský stát.

Smrt zkušeného vůdce Khorasánu, který připravoval už útok na USA 11. září 2001, při první vlně leteckých úderů USA na Sýrii, však teroristickému útoku na spojence v boji proti Islámskému státu zřejmě nezabránila. Podbrobnosti o smrti Muhsina Fadlího najdete v článku Smrt Muhsina Fadlího - krátká zpráva obrovského dosahu.

Šéf FBI prohlásil: „Nemohu bohužel říci, jestli k teroristickému útoku dojde zítra, za tři týdny nebo za tři měsíce. „Jde o vážnou hrozbu destrukce některých cílů v USA a Evropě. Proto musíme jednat jako by k teroristickému útoku mohlo dojít už v následujících hodinách. Je plánován zkušenými výrobci bomb a zkušenými plánovači útoků na mezinárodní cíle, kteří chtějí rozšířit terorismus globálně v zemích spojenců útočících na Islámský stát."

Psali jsme také:

Buňka al-Kaidy Khorasan je větším nebezpečím pro Evropu i USA než Islámský stát

Smrt Muhsina Fadlího - krátká zpráva obrovského dosahu

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Turecko nezvládá příliv kurdských uprchlíků ze Sýrie

Íránský spisovatel odsouzen k trestu smrti za nenávist k Bohu

Turecká vláda otevřela hranice, aby přijala další uprchlíky ze Sýrie

Islámská hrozba mění svět

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Máme extremismus pod kontrolou?

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace