Šéf Islámského státu se prý stává paranoidním, bez své sebevražedné vesty už ani nespí

Šéf Islámského státu se prý stává paranoidním, bez své sebevražedné vesty už ani nespí
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Abú Bakr Bagdádí
20 / 11 / 2016, 14:30

Podle zpráv prosakujících z Mosulu se začíná chovat Abú Bakr Bagdádí nepředvídatelně, až paranoidně.

Podle informátora citovaného agenturou Reuters, který je sice v kontaktu s IS, ale není jeho členem, narůstá u Bagdádího i u IS paranoia.

K nepředvídatelnosti šéfa IS přispívá i fakt, že podle informátora odmítá spát bez své sebevražedné vesty, kterou má stále ,,aktivovanou k akci". Čím víc se blíží irácké jednotky do Mosulu, baště IS, tím víc paranoia Bagdádího roste.

Ten se prý prakticky na veřejnosti nevyskytuje, protože obývá tajný podzemní úkryt. Z něho řídí vojenské akce IS na obranu Mosulu. Před dvěma týdny Bagdádí zveřejnil vzkaz bojovníkům IS, který je nabádá k intenzivní obraně Mosulu.

Více než milionového města, které je z hlediska své polohy pro IS klíčové, se zmocnila teroristická organizce v červnu 2014.

 

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.