Šéf labouristů Jeremy Corbyn: Trump by neměl do Velké Británie jezdit

Šéf labouristů Jeremy Corbyn: Trump by neměl do Velké Británie jezdit
Autor: Flickr.com|Popisek: Jeremy Corbyn
15 / 02 / 2017, 14:30

Britský politik si nepřeje, aby Donald Trump přijel do Velké Británie.

Předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn se domnívá, že by Donalda Trump neměl do Velké Británie jezdit. Corbyn dříve podporoval i to, aby nový americký prezident nevystoupil ani v britském parlamentu. Trump podle něho dělá politiku, která škodí především na mezinárodním poli.

,,Můj názor je takový,,že Donald Trump by neměl jezdit do Velké Británie. Trump propaguje něco, co podkopává mezinárodní právo, propaguje misogynii (nenávist k ženám), dopustil se některých strašných prohlášení a hrozí, že postaví na hranici s Mexikem zeď," prohlásil pro BBC na Trumpovu adresu Corbyn.

Podle jeho názoru by mu Britové neměli rozhrnovat červený koberec, ale naopak konfrontovat Trumpa s otázkami mezinárodního práva, které podle Corbyna porušuje. Corbyn se pak zamyslel nad tím, že jestli vůbec Trump chce do Velké Británie jezdit. Podle něho je dobré mít korektní vztahy s USA, na druhé straně si myslí, že není správné, aby Trump do Británie skutečně jezdil.

Dá se očekávat, že při plánované návštěvě amerického prezidenta dojde k protestům proti Trumpově politice, které se v masovém počtu konají i nyní. To potvrdil i šéf londýnské metropolitní policie Bernard Hogan-HoweTrump, který přepodkládá, že by v při Trumpově návštěvě měly hlídkovat v ulicích tisíce policistů.

Americký prezident by měl Británii navštívit v létě, přesný termín ještě není stanoven.

 

psali jsme:

Corbyn zůstává v čele labouristů. Jeho sebevědomý vyzývatel neuspěl

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace