VIDEO: Šéf Svobodných Petr Mach v europarlamentu: Dnes budeme regulovat držení zbraní, potom klece pro králíky!

VIDEO: Šéf Svobodných Petr Mach v europarlamentu: Dnes budeme regulovat držení zbraní, potom klece pro králíky!
Autor: flickr.com|Popisek: Petr Mach
20 / 03 / 2017, 09:00

Předseda Svobodných Petr Mach dal v europarlamentu najevo svou nelibost ohledně schválení návrhu sporné směrnice o regulaci držení zbraně.

Mach a a Svobodní z principu odmítají tuto směrnici jako koncepčně špatnou, která omezuje držení zbraní bezúhonnými občany. Proklamovaný boj s terorismem, který má směrnice EU podpořit, bere jako absurditu.

Ve svém projevu v europarlamentu, kde byl přítomen i jeho kolega Pavel Telička (ANO), prohlásil, že nikdo z teroristů, kteří spáchali ,,velké" teroristické útoky v Evropě, neměl legálně pořízenou zbraň.

 ,,Vy jste posedlí regulací! Takže my dneska budeme regulovat držení zbraní, budeme regulovat klece pro králíky, příště to bude regulace Internetu," postěžoval si Mach na příliš velkou regulaci ze strany EU.

Šéf Svobodných dodal, že se spornou směrnicí nesouhlasí většina českých poslanců i vláda.

 

psali jsme:

Evropský parlament schválil návrh kontroverzní směrnice o zbraních, proti němuž Česká republika bojovala

 

Zdroj: facebook.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace