Sejmi Rusa jednoduše - DDOS útok jde pustit z prohlížeče

Sejmi Rusa jednoduše - DDOS útok jde pustit z prohlížeče
Autor: CC BY-SA 2.0|Popisek: Ilustrační obrázek
27 / 02 / 2022, 14:00

Boj s Ruskem se přelil i do kybernetického prostoru, kde dobrovolníci a profesionální hackeři útočí na ruské propagandistické a státní stránky. Spuštění útoku je velmi jednoduché, ale pozor, podíl na DoS/DDoS útoku může být podle našich zákonů považován za trestný čin.

Mimo známé stránky na adrese //vug.pl/takeRussiaDown.html už běží i několik projektů z Česka. Z adresy sejmirusa.jednoduse.cz se útočí na weby jako RT.com, Sputniknews, RIA.ru, Kremlin.ru, TASS.ru, Sberbank.ru a několik dalších. Podobně funguje kuzelovi.cz/FuckPutin.html.

A jak to celé funguje? Stránku necháte otevřenou ve svém prohlížeči a dál normálně pracujete. Webová stránka přistupuje s desítkami tisíc dalších stránek z jiných počítačů na výše uvedené ruské weby a zatěžuje je.

V čase uveřejění tohoto příspěvku doména //sejmirusa.jednoduse.cz/ již nebyla dostupná.

Doména byla odstavena z důvodu závažného porušení provozních podmínek webhostingu Endora.cz.
Vlastník domény byl o této skutečnosti informován na e-mailu.

Nadále ale funguje //vug.pl/takeRussiaDown.html.

Tento článek nenabádá ani k DDoS útoku, ani k likvidaci Rusů jako osob.

Zdroj: Twitter, sejmirusajednoduse.cz, Lupa.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace