SEKCE MIAV: „Nezákonné praktiky Policie ČR a GIBS“

SEKCE MIAV: „Nezákonné praktiky Policie ČR a GIBS“
16 / 11 / 2020, 12:00

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod zastřešil občany poškozené státem v Manifestu IAV (MIAV). Pracujeme v jednotlivých sekcích, jejichž činnost vám postupně představíme. Každá sekce je tematicky orientována a zabývá se systémovým porušováním práv občanů ze strany státu. V čele sekcí jsou z větší části zároveň představitelé spolků, které se danou problematikou zabývají.

Volné sdružení spolků v Manifestu IAV odhaluje rozsáhlý problém v oblasti justice, kdy nevymahatelnost práva a spravedlnosti prosákla do všech sfér naši společnosti. Zákony a podzákonné normy přestaly chránit občany před zvůli státní moci. V plném rozsahu jsou narušeny pilíře právního státu. Justice, jako garant demokracie, selhala. Politici jsou nečinní.

SEKCE MIAV: „Nezákonné praktiky Policie ČR a GIBS“

Vedoucí sekce MIAV: Pavel Štěpán

zakládající člen a člen výkonné rady Odborové aliance IZS

Tato sekce má pracovní název „POLICAJTI". Byla založena v důsledku analýz souvisejících s činností policie. Kdy řada z nich byla systematicky „dehonestována“ v zájmu „vyšší moci“, když vyšetřovali „co vyšetřovat neměli“, nebo nebyli ochotni zametat kauzy pod koberec. Očištění policie od těch, kteří nezákonnosti podporují, je prvním krokem k navrácení se k právnímu státu, k dosažení očisty justice.

Většina policistů vykonává těžkou práci, jsou v ohrožení životů, přichází do styku při výkonu své práce nejen s osobami, na kterých byl trestný čin spáchán, ale především s těmi, kteří trestné činy spáchali.

Můžeme objednat trestní (ne) stíhání?

  • Policisté se nezřídka dostávají do střetu, kdy jsou svědky "zametání" zločinu tzv. pod koberec. Dostávají zákaz šetření některých zločinů "z vyšších míst".
  • Anebo přichází reorganizace policie, když není možné již některé „nežádoucí“ šetření zastavit?
  • Naopak, někteří z nich jsou ochotní vyrábět trestné činy  na objednávku.
  • Tuto možnost nejednou veřejně sdělil i premiér ČR Andrej Babiš, ministryně spravedlnosti Marie Benešová to potvrdila.

A když policista chce dělat práci poctivě?

  • Celá řada zkušených a výborných policistů dobrovolně ze služby odešla, protože se na šlendrián nemohli dívat….
  • Srdcaři,(říkejme jim URPUTNÍ), chtěli svoji práci dělat poctivě. Když odhalili nepravosti, které odhalit „neměli“ tak byli postaveni do role zločince oni. Byli obviněni, třeba z úplatku. GIBS, soudy, dehonestace. Zdravotní problémy, mnozí nepřežili. Prostě ŠPATNĚ DOPADLI.
  • URPUTNÍ se stali výstrahou pro mnohé slušné policisty, jak by mohli dopadnout, pokud se budou zajímat o to, o co nemají!!Mnohé z takto zastrašených přejde pak chuť bojovat za spravedlnost. Mají rodiny, hypotéky…

V sekci POLICAJTI se zabýváme také tím, aby ti slušní, tu jinou možnost měli. Nakonec o tom píši ve svých knihách, kde jsou pod názvem SPRAVEDLIVÍ právě oni spolutvůrci nové společnosti, kde platí zákony, kde je vymahatelnost práva a spravedlnosti, kde ve vězeních končí lumpové, nikoliv ti, kteří se ničím neprovinili.

V sekci IAV "Policajti" se sdružili URPUTNÍ, kterým není lhostejné, že by spravedlnost u nás neplatila. IAV nechce připustit, aby zločin u nás vyhrával a proto tuto důležitou oblast v ochraně lidských práv a svobod hájí. Bez důvěryhodnosti Policie a její práce, nelze napravovat justici, jsou to spojené nádoby.

Policie je jeden z důležitých kamenů mozaiky nazývané právní stát. V této sekci bojujeme za očistu policie, GIBS. Poukazujeme na nezákonnosti, které se v této oblasti odehrávají.

Rozhovor na „Svobodném vysílači“ s členy naší sekce „Policajti“. Policisté, kteří vyšetřovali korupci. Vykopnout a profesně zlikvidovat. Pavel Štěpán + Pavel Nováček:

 

Rozhovor naleznete na www.institut-av.eu a na www.manifestiav.cz

Alena Vitásková předsedkyně IAV
Mluvčí a signatářka Manifestu IAV
Hlučín, dne 15. 11. 2020

Tagy článku