Selhala bezpečnostní opatření na francouzsko-německých hranicích? Francie to odmítla komentovat

Selhala bezpečnostní opatření na francouzsko-německých hranicích? Francie to odmítla komentovat
Popisek: Ilustrační foto
24 / 12 / 2016, 10:00

Francie se odmítá vyjádřit k tomu, jak se hledanému Tunisanovi Anisi Amrimu podařilo z Německa přes Francii dostat do Itálie.

Paříž 23. prosince (ČTK) - Podle agentury AP tuto věc odmítlo komentovat nejen francouzské ministerstvo vnitra, ale také úřad premiéra i prezidentský palác.

Ve Francii od loňských krvavých atentátů v Paříži platí výjimečný stav, kdy na bezpečnost dohlížejí spolu s policií i vojáci. Francie po pondělním útoku v Berlíně, za jehož strůjce je považován Amri, navíc posílila ostrahu hranic. Tunisanovi se ale zřejmě podařilo do Francie vstoupit a následně zemi opustit, aniž na sebe upozornil úřady.

Terorista Amri byl náhodou zastřelen v Itálii. Němci se diví, jak se tam dostal

Podle šéfa italského protiteroristického útvaru Alberta Nobiliho se Amri do severoitalského města Sesto San Giovanni, kde ho zastřelila policie, dostal z Francie. U sebe měl jízdenku z Chambéry v jihovýchodní Francii, podle všeho tak využíval regionální železniční spoje. Média uvádějí, že Tunisan cestoval i přes Paříž.

Hasíme požár injekční stříkačkou

Amriho cesta do Itálie zaskočila podle médií i německé vyšetřovatele, kteří předpokládali, že Tunisan je stále v Berlíně.

Francouzský ministr vnitra Bruno Le Roux dnes dopoledne podle AP navštívil železniční stanici v Paříži, aby se osobně přesvědčil o bezpečnostních opatřeních před svátky. Ministr řekl, že po celé zemi úřady nasadily na ostrahu přes 91.000 policistů a vojáků.

Psali jsme také:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace