Seminář „Máme se bát islámu?“ má pokračování. Kláru Samkovou citují za mořem

Seminář „Máme se bát islámu?“ má pokračování. Kláru Samkovou citují za mořem
Autor fotografie: http://www.breitbart.com/
23 / 05 / 2016, 16:00

Vystoupení advokátky Kláry Samkové bylo přeloženo do angličtiny, a o událostech spojených s debatou o islámu v českém parlamentu se zmiňuje už i americký server.

Luboš Motl, který celé vystoupení Kláry Samkové v Poslanecké sněmovně přeložil do angličtiny a zveřejnil na svém blogu, uvedl, že myšlenky, které Samková na konferenci prezentovala, jsou obecně přijímány většinovou částí české populace. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz.

"Islám je totalitní ideologie jako nacismus" řekla právnička Samková a turecký velvyslanec uraženě odešel

„Naše vláda stojí někde mezi Orbánem a Evropskou unií, ale česká veřejnost se pravděpodobně staví proti uprchlíkům ještě důrazněji než občané ostatních zemí Visegrádské čtyřky. Občané České republiky za sebou mají komunistickou zkušenost, což je do jisté míry obrnilo proti laciné propagandě obhajující projekty sociálního inženýrství. Češi byli také v roce 1938 zrazeni mnichovskou dohodou, což indikuje, že se západní metropole čas od času rozhodují ‚o nás bez nás‘. Je to podobné, akorát místo Němců, kteří se na konci třicátých let snažili zachvátit Evropu, jsou to teď Arabové, navíc je o této otázce znovu rozhodováno v metropolích západní Evropy,“ objasňuje pro americké čtenáře Luboš Motl. 

„Její slova jsou velmi hodnotná, protože adresují témata, o kterých se v západních demokraciích téměř nikdy otevřeně nemluví,“ napsal americký server Breitbart a pokračuje „Samková, přestože vyhlášená radikálka, se rozhodně nedá považovat za ultrapravicovou političku. Naopak, je aktivistkou, která nejvíce proslula svou obranou obecně v České republice ne příliš oblíbené minority – Romů. Z toho důvodu je obecně označována za bojovnici za sociální spravedlnost."

Ještě zajímavější jsou však příspěvky v diskuzích jak pod článkem na Breitbart.com nebo pod blogem Luboše Motla

Server ParlamentniListy.cz připomíná, že slova Kláry Samkové zmiňují i další média, např. ázerbajdžánský server aze.az (mimochodem velvyslanec této země byl také na semináři a demonstrativně po jejích slovech odešel), nebo brazilský blog infielatento.blogspot.cz

Bude Turecko požadovat trestní stíhání Kláry Samkové?

Videozáznam k diskusnímu fóru na téma „Máme se bát Islámu?” konaném dne 18.5.2016 v poslanecké sněmovně Parlamentu, které pořádal poslanec Zdeněk Soukup pod záštitou Výboru pro evropské záležitosti. Video má téměř čtyři hodiny, zmiňovaná slova padla v čase kolem 2:00:00.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace