Senátor Bernie Sanders: Trump je patologický lhář, který pracuje na rozložení naší demokracie

Senátor Bernie Sanders: Trump je patologický lhář, který pracuje na rozložení naší demokracie
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Bernie Sanders
20 / 03 / 2017, 08:00

Vlivný senátor za demokraty Bernie Sanders se ostře pustil do Donalda Trumpa.

V rozhovoru pro deník The Guardian Sanders amerického prezidenta nešetřil. Popsal jej jako ,,patologického lháře" s autoritářskými ambicemi. Pracuje prý také na systematickém rozložení americké demokracie. ,,Nacházíme se v kritickém okamžiku americké historie. Máme prezidenta, který je patologickým lhářem, který pracuje na podkopávání naší demokracie," řekl v interview senátor.

Sanders kritizuje Trumpa také za to, že se nechce podřizovat rozhodnutím soudů ohledně pozastavení jeho kontroverzního protiimigračního dekretu, a že nařkl bývalého prezidenta Baracka Obamu ze ,,špiclování" jeho kanceláře ještě před prezidentskými volbami. Podle vermontského senátora nepředložil Trump žádné prokazatelné důkazy, že by Obama skutečně odposlouchával jeho kancelář.

Sanders, který je dlouhodobým Trumpem kritikem, se domnívá, že všechny Trumpovy výroky mají za cíl zdiskreditovat ostatní politiky, média i nezávislé soudnictví. V rozhovoru vyzval republikánské senátory, aby se s ním spojili a společně bojovali v jednom šiku na obraně americké demokracie. Na druhé straně však uznal, že i demokraté nesou svůj díl zodpovědnosti za to, že se Trump dostal nakonec k moci.

 

psali jsme:

Vlivný senátor Sanders veřejně podpořil Clintonovou na funkci americké prezidentky

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku