Senátor Bernie Sanders: Trump je patologický lhář, který pracuje na rozložení naší demokracie

Senátor Bernie Sanders: Trump je patologický lhář, který pracuje na rozložení naší demokracie
Autor: flickr.com|Popisek: Bernie Sanders
20 / 03 / 2017, 08:00

Vlivný senátor za demokraty Bernie Sanders se ostře pustil do Donalda Trumpa.

V rozhovoru pro deník The Guardian Sanders amerického prezidenta nešetřil. Popsal jej jako ,,patologického lháře" s autoritářskými ambicemi. Pracuje prý také na systematickém rozložení americké demokracie. ,,Nacházíme se v kritickém okamžiku americké historie. Máme prezidenta, který je patologickým lhářem, který pracuje na podkopávání naší demokracie," řekl v interview senátor.

Sanders kritizuje Trumpa také za to, že se nechce podřizovat rozhodnutím soudů ohledně pozastavení jeho kontroverzního protiimigračního dekretu, a že nařkl bývalého prezidenta Baracka Obamu ze ,,špiclování" jeho kanceláře ještě před prezidentskými volbami. Podle vermontského senátora nepředložil Trump žádné prokazatelné důkazy, že by Obama skutečně odposlouchával jeho kancelář.

Sanders, který je dlouhodobým Trumpem kritikem, se domnívá, že všechny Trumpovy výroky mají za cíl zdiskreditovat ostatní politiky, média i nezávislé soudnictví. V rozhovoru vyzval republikánské senátory, aby se s ním spojili a společně bojovali v jednom šiku na obraně americké demokracie. Na druhé straně však uznal, že i demokraté nesou svůj díl zodpovědnosti za to, že se Trump dostal nakonec k moci.

 

psali jsme:

Vlivný senátor Sanders veřejně podpořil Clintonovou na funkci americké prezidentky

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace