Série sexuálních útoků v rakouském městě. Uprchlíci mají zákaz vycházení

Série sexuálních útoků v rakouském městě. Uprchlíci mají zákaz vycházení
Autor fotografie: Pixabay
25 / 09 / 2016, 15:00

Úřady města Wels na severu Rakouska vydaly zákaz vycházení mladým migrantům z místní ubytovny. Důvodem zákazu byla série sexuálních útoků, ke kterým došlo na pivním festivalu na začátku září.

Nezletilí uprchlíci mohou být na ulicích pouze do osmi hodin večer, potvrdil starosta města Andreas Rabl pro agenturu RT, a potvrdil informaci o zákazu vycházení. Dodal také, že migranti čelí "přísným sankcím za porušení tohoto zákazu." 

V Rakousku rekordně vzrostl počet znásilnění

Na slavnostech, které proběhly od 2. do 11. září bylo napadeno nejméně dvanáct žen a ve všech případech byli útočníky nezletilí žadatelé o azyl z Afghánistánu. Po útocích, ke kterým došlo 4. září a kdy policie zadržela pět afgánských migrantů, kteří sexuálně obtěžovali celkem osm žen, vyhlásil starosta na svém facebookovém profilu "nulovou toleranci" pro tyto trestné činy. Na konci festivalu se ale počet sexuálních napadení zvýšil na 17, což přinutilo městský úřad k razantní odpovědi. 

"Měli jsme obrovský problém, protože sedmnáct žen ve věku mezi 18 a 50 lety, které navštívily naše slavnosti, se stalo obětí sexuálních útoků. A všechny je spáchali uprchlíci z Afgánistánu ve věku mezi 15 a 16 roky," řekl starosta pro RT a doplnil, že jednomu útočníkovi byl 23 let. Počet sexuálních trestných činů v jeho městě prý neustále roste a zdůraznil, že od začátku roku do srpna už město eviduje 193 takových oznámení.

 

Rabl také řekl, že město plánuje "v dlouhodobém horizontu" zavést dodatečná bezpečnostní opatření, včetně zvýšení počtu policistů a koordinaci mezi soukromými bezpečnostními agenturami a policejními silami. Město také plánuje instalaci bezpečnostních kamer v centru i na podobných slavnostech a požaduje více policistů v ulicích.

"Německo je v katastrofálním stavu," tvrdí autor webu. Němci začali systematicky dokumentovat trestnou činnost přistěhovalců

Starosta zároveň zdůraznil, že Rakousko by mělo provádět přísnější uprchlickou a migrační politiku, aby se minimalizovaly tyto případy i další bezpečnostní hrozby, které přímo souvisí s nekontrolovaným přílivem uprchlíků do země. "Musíme zavést přísnější kontrolu na našich hranicích. Je přece nesmysl, aby sem přišel každý, kdo chce a my ani nevíme, kdo to je," dodal Rabl.

Rakouská vláda se připravuje na uzavření hranic a vyhlášení výjimečného stavu

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.