Série žhářských útoků na uprchlická zařízení ve Švédsku, Norsku i Finsku

Série žhářských útoků na uprchlická zařízení ve Švédsku, Norsku i Finsku
Autor fotografie: YouTube/screenshot/RT|Popisek: Požár budovy v zalesněné oblasti v západní části města Kankaanpää.
02 / 12 / 2015, 12:30

Dron natočil požár ubytovny ve Finsku, pokračuje série žhářských útoků v severských zemích, stejně jako v Německu nebo Francii.

Centrum mělo sloužit jako přijímací centrum pro další žadatele o azyl a první z nich měli dorazit příští týden. Informaci zveřejnil finský deník Iltalehti a server RTPodle finské policie byl za požárem útok žháře. Na videu je zaznamenán zuřící požár budovy  v zalesněné oblasti v západní části města Kankaanpää.

Server RT upozornil, že poslední podobný incident se stal 24. října, kdy shořel dětský letní tábor ve švédském městě Eskilstuna, 112 kilometrů západně od  Stockholmu. V táboře mělo být ubytováno asi 60 žadatelů o azyl. Zhruba ve stejné době vypukl další požár v uprchlickém centru ve městě Munkedal v jihozápadním Švédsku, které bylo již dříve poškozeno požárem. Podle RT nikdo nebyl zraněn.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace