Šest Britů bylo zadrženo v Doveru, chtěli se přidat k IS

Šest Britů bylo zadrženo v Doveru, chtěli se přidat k IS
Autor fotografie: Dollarphotoclub|Popisek: Šest Britů bylo zadrženo v Doveru, chtěli se přidat k IS
04 / 04 / 2015, 11:30

Problémy Velké Británie s jejich občany, kteří se chtějí přidat k islámským radikálům, se stupňují.

Včera jsme informovali, že devět Britů, tři muži, dvě ženy a čtyři děti ve věku mezi jedním a 11 roky, bylo zadrženo v provincii Hatay v jižním Turecku. Vychází najevo, že se jedná o 21 letého syna a další příbuzné radního Shakila Ahmeda v Manchesteru ve Velké Británii.

Dnes zveřejnila agentura Reuters informaci, že britská policie zatkla šest lidí v jihoanglickém přístavu Dover kvůli podezření z terorismu. Pět mužů a jedna žena, všichni ve věku do 20 let, byli zadrženi v pátek ráno v odjezdové zóně přístavu, protože údajně plánovali vycestovat do Sýrie a přidat se k bojovníkům islámského státu. Celá skupina byla převezena do vazební věznice a v místě jejich bydliště, v Birminghamu, probíhají domovní prohlídky. Podle policejního mluvčího se nejednalo o osoby, které byly "bezprostředním rizikem pro veřejnost".

Do roku 2050 bude v Evropě žít téměř dvakrát víc muslimů než v současnosti. Za dalších dvacet let pak lidé vyznávající islám na starém kontinentu přečíslí křesťany. Vyplývá to z nejnovějších demografických modelů amerického výzkumného centra Pew Research Center

OSN přitom před několika dny zveřejnila nejnovější údaje o počtu příznivců IS, kteří bojují v Sýrii a Iráku. Podle OSN se už více než 25.000 zahraničních bojovníků přidalo k militantním skupinám, jako je Al-Kajdá a islámský stát. Odborníci tvrdí, že příliv zahraničních bojovníků je "vyšší, než kdy tomu bylo kdykoliv předtím". Radikálové z nejméně 100 zemí odcestovali do oblastí, jako je Irák, Sýrie, Libye a Pákistán. Ve zprávě  OSN se uvádí, že tato skutečnost představuje okamžitou a dlouhodobou hrozbu pro globální bezpečnost.

Psali jsme také:

K islámským radikálům se už přidalo 25 tisíc zahraničních bojovníků

Představují mladí turečtí rekruti IS hrozbu?

Islámský stát před branami: Zavřeme?

Západní studenti medicíny odešli pomáhat IS

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

 

Tagy článku