Šest dětí utonulo v Egejském moři

Šest dětí utonulo v Egejském moři
27 / 11 / 2015, 15:45

Migrační krize si vyžádala další lidské životy. Šest dětí se utopilo, když se uprchlíci na přeplněných lodích pokoušeli přeplavit z Turecka do Řecka.

První loď s asi 55 převážně syrskými a afghánskými přistěhovalci se potopila u tureckého města Ayvacik. Druhý člun s asi 20 lidmi se potopil u Bodrumu. Nejnovější pokusy o riskantní přejezd z Turecka do Řecka nyní ztěžuje špatné počasí, zejména silný vítr.

Loď, která se potopila u Ayvacik, měla namířeno na řecký ostrov Lesbos. Turecká tisková agentura Anatolia uvedla, že pobřežní stráž objevila těla čtyř afghánských dětí. Další dvě děti, sestry ve věku čtyři a jeden rok, jejichž národnost zatím není známa, zemřely, když se převrhla druhá loď mířící na Kos.

Turecko se stalo hlavním tranzitním bodem pro lidi prchající před konflikty v Sýrii, Iráku a Afghánistánu, kteří doufají, že se dostanou do severní Evropy. Jen ze Sýrie odešlo do Turecka dva miliony lidí.

Evropa skončí jako Římská říše

Balkánské země, včetně Makedonii a Chorvatska, minulý týden zavedly nová opatření na hranici umožňující průchod pouze lidem prchajícím ze zemí postižených válkou.

Stovky migrantů z Íránu, Maroka, Pákistánu a dalších zemí, se ve čtvrtek střetly s policií a snaží se vynutit si cestu přes řeckou hranici do Makedonie. Makedonská pořádková policie použila na demonstrující ilegální uprchlíky obušky.

V pátek předseda nizozemské vlády, Mark Rutte, jehož země přebírá od Nového roku předsednictví EU, varoval, že Evropa riskuje, že se zhroutí "jako Římská říše", pokud její hranice nebudou řádně chráněny.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace